Witaj na Blueberry Amnesia :)
Znajdziesz tutaj szablony blogowe o tematyce mangowej; awatary; różne dodatki, takie jak znaczki; entery oraz rendery, które możesz użyć w dowolny sposób do np. swojego własnego projektu.
Zanim jednak pobierzesz szablon czy inny dodatek, proszę byś zapoznał/a z zasadami - dzięki ich przestrzeganiu, dodatki te są do darmowego użycia na twoim blogu czy stronie.
Jeśli jednak nic dla siebie nie znajdziesz istnieje możliwość zamówienia indywidualnego szablonu i dodatków, warunki zamówienia znajdziesz w odpowiednim dziale.
Pozdrawiam, Blueberry.

Jak użyć newsów z CuteNews na stronie głównej - czyli prosty sposób na szybką zmianę layoutu strony

W tym tutorialu pokażę Wam, jak bardzo łatwo można posłużyć się newsami dodanymi z systemu CuteNews na stronie głównej waszej WWW. Oprócz tego zobaczycie, że zmiana layoutu nie musi oznaczać kilkunastominutowego zmieniania każdej z podstron, bo mozna to zrobić dosłownie w kilkanaście sekund :)

Co będzie nam potrzebne

- plik index.php - a w nim kod:

<?PHP
include("top.txt");
?>

<?PHP
$number = "5";
include("news/show_news.php");
?>

<?PHP
include("foot.txt");
?>- pliki top.txt oraz foot.txt
W plikach tych umieścimy odpowiednio - część kodu HTML naszego szablonu do miejsca, w którym miały by się pojawić notki; w foot.txt kod HTML od miejsca po którym się te notki pojawią (czyli zaraz po notce). Po środku tych plików włączamy kod PHP, który odpowiada za wyświetlanie naszych notek z CuteNews. Jak we wcześniejszym tutarialu wspomniałam - nie ma potrzeby ostylowywania dodatkowym CSS'em samego wyglądu notki w panelu edycji schematu - wystarczy, że zdefiniujemy jej wygląd kodem HTML, a resztę zrobi za nas styl CSS samego layoutu, ktory wgrywamy na serwer :)

Jak to wygląda w praktyce?

Wszytkie pliki (index.php ; top.txt ; foot.txt ; oraz pliki potrzebne do samego layoutu - grafika oraz plik ze stylami CSS) wgrywamy do katalogu głównego serwera - efekt powinien być natychmiastowy zaraz po wgraniu wszystkich plików (UWAGA! Czasem zdarza się, że trzeba nieco odczekać, żeby zobaczyć nowy wygląd po wejściu na stronę - często spowodowane jest to samym odświerzaniem się serwera - w większości przypadków jednak nie powinno być problemu.)

Jeśli nadal nie wiesz, jak to działa, przygotowałam już gotowe pliki dla Was, by można było samemu się przekonać, jakie to proste. Pliki spakowane są RAR'em, a paczka zawiera następujące pliki:
- index.php
- top.txt
- foot.txt
- css.css - style dla całego szablonu - tutaj umieszczacie też style dla jednej notki
- przyklad.html - (plik HTML z próbką najprostszego poglądowego szablonu)

Pobierz paczkę z gotowymi plikami

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne :)